Jak zbudować domek ogrodowy z drewna

Piękny drewniany domek to propozycja kusząca, dla każdego właściciela ogrodu. Może mieć rozmaite zastosowanie od domku narzędziowego, gdzie miejsce znajdą wszystkie potrzebne narzędzia i przybory ogrodnicze. Drewniany domek to także altana z przeznaczeniem do wiosenno- letniego wypoczynku. Można w niej zorganizować małe party a świeży powietrzu, gilla lub po prostu posiedzieć przy popołudniowej kawie. Mamy także luksusowe domki ogrodowe, do zamieszkania.

Każda z opcji to wybór odnośnie konkretnych potrzeb. Dzisiaj nie ma najmniejszego problemu by postawić taką budowlę na swojej działce niemalże od ręki. Kupujemy gotowy domek, jaki ekipa ustawia w wyznaczonym miejscu, dzięki czemu szybko możemy cieszyć się ładnym domkiem we własnym ogrodzie. Lecz nie tylko w taki sposób można wyposażyć działkę w drewniany domek. Samodzielne jego wykonanie nie jest zadaniem karkołomnym. Oto propozycja prostego domku, który odciąży garaż, w którym piętrzą się rozmaite narzędzia, a kosiarka wciąż przeszkadza, kiedy chcemy wyjechać samochodem z garażu. Rozpoczęcie prac wymaga wcześniejszego zgromadzenia potrzebnych materiałów. Przydadzą się także narzędzia, jakie każdy majsterkowicz posiada w swoim warsztacie.

Budowa domku ogrodowego
Zaczynamy od fundamentów. Polecana jest płyta fundamentowa, łatwa do wykonania. W tym celu w wyznaczonym miejscu należy zrobić wykop o głębokości 30-40 cm. Najpierw wypełnia się go żwirem w wysokości około 15cm następnie kładziemy na tym folię fundamentową. Na nią wlewamy część betonu i w celu uzbrojenia układamy matę ze stali. Po czym można uzupełnić całość resztą zaprawy betonowej. Kiedy podłoże wyschnie można zabrać się do budowy właściwej domk.

Przygotowanie  podłoża w formie fundamentów czy płyty betonowej nie jest koniecznością. Domek drewniany może powstać na ramie, odpowiednio wykonanej połączonej legarami. Te z kolei stanowią bazę, na której powstanie podłoga domu. Następnie budujemy szkielet. Powstanie on z zaimpregnowanych słupów lub belek. Te muszą być odpowiednio połączone deskami tworząc ściany. Od wewnątrz natomiast konieczne jest wykonanie izolacji z folii i płyt kartonowo- gipsowych.

Zanim więc udamy się do sklepu by kupić gotowy dom, warto zastanowić się nad samodzielną jego budową. Jak się okazuje, jest to opcja tańsza a dodatkowo, mamy większy wpływ na to z jakich materiałów powstanie nasz wymarzony domek ogrodowy