Domki gospodarcze z drewutnią lub garażem

Dla właściciela ogrodu, priorytetem jest jego oporządzenie tak na wiosnę, jak i jesienią. Po zimie trzeba przyciąć krzewy i drzewa, zasadzić nowe sadzonki kwiatów a potem kosić regularnie trawę. Jesienny okres to z kolei przygotowanie roślin ogrodowych do zimowania, oczyszczanie trawników i ścieżek z liści a do tego niezbędne są narzędzia. Z czasem mamy ich coraz więcej. Wraz z tym jak zmienia się ogród zachodzi potrzeba zgromadzenia różnorodnych przyborów pomocnych w jego utrzymaniu.

Z biegiem czasu przestają się mieścić w garażu lub piwnicy a wiadomo, że nie są to miejsca gdzie chcielibyśmy mieć graciarnię. Zwykle w rupieciarni trudno cokolwiek znaleźć, dlatego najlepiej stworzyć dla narzędzi ogrodowych osobne miejsce. Są to domki ogrodowe z blachy, najpopularniejsze z drewna oraz budynki gospodarcze. Te drugie szczególnie warto przeznaczyć na jeszcze inne rzeczy. Przykładem jest drewutnia. Mamy kominek w domu lub też do ogrzewania piecem centralnym używamy drewna, chcemy by było ono właściwie utrzymane i suche. Drewutnia będzie do tego najlepsza.

Jak ją wykonać w prosty sposób?
Zrobienie drewutni krok po kroku to konieczność zgromadzenia odpowiedniego materiału. Tym będzie drewno właściwie przygotowane do dalszych prac. Można użyć belek drewnianych okrągłych lub słupów oraz desek. Szkielet jest istotny, ale znacznie większe znaczenie ma sam dach. To on będzie chronił drewno przed zamakaniem. Wybrane drewno na zrobienie drewutni ma być zaimpregnowane. Kupimy takie już gotowe z modrzewia lub sosny.

Zabezpieczenia wymagać będą jedynie te części drewnianych słupów, które zakopuje się w ziemi. Rzecz jasna na początek dokonuje się pomiaru miejsca gdzie powstanie budowla. Słupy, na których wesprze się dach powinny być przycięte zgodnie z kątem jego nachylenia Potem trzeba przygotować podpory dachu, a następnie połączyć ją z wbitymi w ziemię słupami. Wykonuje się to przy pomocy wkrętów. Potem kolejno w taki sam sposób wykonuje się ścianki przymocowując deski do słupów. Ostatni element to dach. Można go przymocować z płyty OSB lub sklejki, którą następnie pokrywa się samoprzylepną papą.

Ponadto schematy domków ogrodowych przewidują przybudówki w formie garażu. Stanie się on idealnym miejsce na samochód, który nie będzie już musiał stać po chmurką w czasie naszego urlopu.